Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna « Staromieście Rzeszów »
Forum Mieszkańców Osiedla Staromieś›cie w Rzeszowie

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Szkoła przy ulicy Gromskiego
Idź do strony 1, 2, 3  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pawel
Moderator

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 12:12 pm    Temat postu: Szkoła przy ulicy Gromskiego Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc, to wątpię żeby przy obecnej sytuacji demograficznej i istniejącej szkole zaraz obok osiedla prędko ktoś chciał budować tutaj drugą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 6:04 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Boss

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 1:10 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

pawel napisał:
Szczerze mówiąc, to wątpię żeby przy obecnej sytuacji demograficznej i istniejącej szkole zaraz obok osiedla prędko ktoś chciał budować tutaj drugą.

W planie inwestycji edukacyjnych na lata 2017 -2019 dla miasta Rzeszowa jest przeniesienie szkoły ze Skrajnej wraz z kadrą i naturalna kontynuacja jej
działania do nowych budynków właśnie przy Gromskiego. Taki jest plan.
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 1:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W szkole na Skrajnej są aktualnie planowane 3 klasy pierwsze, a więc nie wiele. Nie wiem jakie możliwości ma szkoła jeśli chodzi o przestrzeń, ale nie wydaje mi się aby nowa szkoła była w tym momencie potrzebna. To już lepiej dofinansować tą obecną.

@Boss mógłbyś coś bardziej rozwinąć temat zmiany budynku szkoły? Może jest na necie jakiś dokument czy też artykuł gdzie można byłoby więcej przeczytać?
Powrót do góry
Boss

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 2:23 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoła na Skrajnej ma pewne ograniczenia lokalowe, to już wiekowy budynek na niewielkiej działce i szansa na jego rozbudowę znikome, tak więc i klas tam niewiele a każdy kto był i widział np. sale gimnastyczną tej szkoły myśli miał jednoznaczne…że dzieciaki mogły by mieć lepsze warunki.
Myślę że w tym roku rozpocznie się budowa kolejnych dwóch budynków Zodiaka a zapewne i firma Buki będzie w kolejnym roku co najmniej jeden hiszpański budynek stawiać tak więc presja mieszkańców na szkołę i infrastrukturę edukacyjną będzie.
Pełnomocnikiem prezydenta Ferenca od edukacji jest Henryk Wolicki to były dyrektor Samochodówki człowiek decyzyjny a dodatkowo nastawiony na inwestycje, myślę że to jego trzeba zacząć cyklicznie motywować do postawienia tej inwestycji pod budżetu miasta na kolejne lata.
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 2:41 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoła jest rzeczywiście już stara, z pewnością fajnie byłoby polepszyć warunki przyszłym uczniom. W środku szkoły nie byłem tak więc nie wiem jak to od tej strony wygląda. Ta część miasta z czasem będzie rozwijać się, to i taka inwestycja możliwe, że będzie potrzebna.

Te plany inwestycyjne 2017 - 2019 gdzieś są dostępne na necie? Jakiś wzmianki o tym? W przyszłości ubiegając się o budowę fajnie byłoby oprzeć się o coś takiego, a wcześniej najlepiej w ogóle z tym zapoznać.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 9:17 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiem, że szkoła to daleka przyszłość ale fajnie jeśli projekt wyłoniłby konkurs architektoniczny, żeby nie powstały takie koszmary :

Tylko coś lepszego - nie koniecznie droższego - przykład z pod Warszawy :

Znając nasze realia wystawią kolorowy kurnik w pastelowych kolorach z bajkowym wzorkiem ...
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Pon Cze 23, 2014 10:34 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Genialne te projekty z dwóch ostatnich zdjęć
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Wto Cze 24, 2014 8:41 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Projekt rzeczywiście super. Szkoda tylko, że takie coś u nas nie powstanie;) Co by jednak nie zostało zbudowane będzie o niebo lepsze niż budynek na Skrajnej.

Budowa to też przyszłość, ale sam okres 2017 - 2019 może jest realny.
Powrót do góry
mkleszyk

PostWysłany: Sro Cze 25, 2014 6:48 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Wypadają ponadto trzy duże inwestycje oświatowe. To budowa zespołów szkół na osiedlach Drabinianka, Wilkowyja, i Staromieście Ogrody. Poczekać musi także budowa przedszkola na osiedlu Zawiszy."

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140625/RZESZOW/140629808
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Sro Cze 25, 2014 9:49 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Z planów na przyszły rok wyrzucili łącznie 20 inwestycji."

Znaczyłoby to, że szkoła była w planach na przyszły rok? Ja myślałem, że to faktycznie jakaś odleglejsza przyszłość. Z drugiej strony poziom niektórych artykułów na Nowinach jest taki, że ja z dystansem podchodzę do ich rewelacji.

Tak czy inaczej to tylko przesunięcie, a nie rezygnacja..
Powrót do góry
Boss

PostWysłany: Sro Cze 25, 2014 4:31 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"Wypadają ponadto trzy duże inwestycje oświatowe. To budowa zespołów szkół na osiedlach Drabinianka, Wilkowyja, i Staromieście Ogrody. Poczekać musi także budowa przedszkola na osiedlu Zawiszy"

Artykuł Nowin niestety mówi prawdę ale nie mówi wszystkiego.
Byłem przekonany że inwestycja nowego mostu będzie lepiej dofinansowana przez co budżetu na inne inwestycje nie obetną. Ale jeszcze nie wszystko stracone prezydent ma co najmniej dwa sposoby by kasę na nowe szkoły uzyskać, a że niedługo wybory to temat wróci. Bądźmy dobrej myśli.
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 1:49 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gazeta.pl - Przesunięcia na rzecz nowego mostu

No i mamy więcej informacji w tym temacie. Tutaj ktoś postarał się o napisanie dokładniejszego artykułu. Wynika z tego, że szkoła nie jest takim odległym tematem, ponieważ rzeczywiście już w przyszłym roku coś miało się rozpocząć. Z powodu przesunięć, jeśli po drodze nic się nie wydarzy i będzie chęć to pierwsze prace będą miały miejsce w 2016 roku i zakończą się rok później niż planowano. A to i tak wcześniej niż się spodziewałem.

Jeśli udałoby się pozyskać jakieś dodatkowe fundusze na most, to możliwe, że część odłożonych inwestycji powróci tak jak planowano wcześniej.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 2:21 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zamiar budowy zespołu oświatowego miasto miało także na nowym osiedlu Staromieściu Ogrodach. Inwestycja, która miała powstać w latach 2015-2017, planowana była na 18 mln zł. Pierwszy milion miał pójść na ten cel w 2015 roku. Ale tych pieniędzy już nie ma. Zostały wessane przez nowy most. Z 7,6 mln zł planowanych na kolejny rok też wyparowało 6 mln zł. Inwestycja zamiast rozpocząć się w 2015 i zakończyć w 2017, ruszy rok później i także rok później zostanie zakończona.

Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,16217412,Ofiarami_nowego_mostu_padaja_inne_inwestycje.html#LokRzeTxt#ixzz35kchpfN0

18 mln to bardzo dużo. Planowali przedszkola i podstawówki + boiska i cała infrastruktura?

Myśle, że wydając 18 baniek można poświęcić kilkadziesiąt tysięcy zł na konkurs architektoniczny. Gorzej jak w tym konkursie wystartuje jakieś "renomowane rzeszowskie" biuro architektoniczne i zaprojektuję pstrokatą stodołę z okrągłymi oknami i bajkowymi wzorkami na elewacji Smile
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Czw Cze 26, 2014 2:33 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sumie nie wiem czy dużo czy nie. Chcąc jednak mieć coś ciekawego to trzeba byłoby za tym zacząć chodzić. Już jedną stodołę będziemy mieli...
Powrót do góry
Piotr

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2014 11:08 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziwi mnie odrobinę podejście w stylu "szkoła to odległa przyszłość". Nikt z Was nie ma dzieci? Szkoła niepowstanie z dnia na dzień a warto mieć szkołę dla naszych dzieci a nie dopiero ich wnuków. Kościół też nie byłby złym pomysłem. To wszystko podniesie komfort naszego mieszkania. Widać wyraźnie, że jak sami się o to nie postaramy, to znaczy że nam nie trzeba.
Powrót do góry
GCT

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2014 1:37 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. Szkoła tak ale nie wydaje mi się żeby powstała aż tak szybko ze względu na mala ilość dzieci w tym rejonie.
2. Kościół nie - nie wydaje mi się żeby bijący dzwon podniósł komfort mojego życia na tym osiedlu, zresztą do najbliższego jest 1,5 km wiec i tak blisko , bliżej być nie musi .
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Pią Wrz 26, 2014 7:24 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Szkoła jest w planach na rok 2016. Pytanie czy inna inwestycja jej nie przesunie ponownie w czasie.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Sro Lut 18, 2015 5:54 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jako, że miasto dostało dodatkowe 50 mln dofinansowania na budowę mostu możliwa jest szybsza budowa szkoły na naszym osiedlu.

Druga sprawa nowy Budżet obywatelski ma promować jedynie małe projekty (do 100 tys zł). Można by powalczyć o jakąś niewielką kwotę (50tys) na konkurs architektoniczny nowej szkoły (kompleksu).

Może nasz radny ze Staromieścia zainteresowałby się tym tematem.

Inaczej, grozi nam oczojebna stodoła taka jak na Hetmańskiej, niczym sklep biedronka (jedną już mamy na osiedlu) :

http://inwestycje-rzeszow.pl/index.php

--------------------------------------------
Powrót do góry
pawel
Moderator

PostWysłany: Sro Lut 18, 2015 6:01 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie jestem za tym pomysłem! Ktoś tutaj ma kontakt z panem Sławkiem, o ile dobrze pamiętam.
Powrót do góry
michal_sz
Administrator

PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 8:42 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeżeli macie jakieś pomysły czy uwagi albo pytania do radnych osiedla czy miasta Rzeszowa to zawsze można zabrać głos na spotkaniach rady osiedla, które odbywają się zawsze w każdy pierwszy wtorek miesiąca. Więcej informacji można uzyskać w domu kultury na Staromieściu.
Powrót do góry
swiety

PostWysłany: Czw Lut 19, 2015 11:25 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pasowałoby się wybrać jakąś małą grupką na takie spotkanie.

http://inwestycje-rzeszow.pl/index.php

--------------------------------------------
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Pią Lut 20, 2015 4:11 pm    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa przypomina, że, rezerwując pieniądze na most, radni odłożyli na kolejne lata kilka innych inwestycji, które teraz powinny wrócić do aktualnego planu wydatków miasta. To m.in. budowa mostu między osiedlem Budziwój a gminą Boguchwała, poszerzenie al. Sikorskiego do granicy miasta z gminą Tyczyn oraz budowa zespołów szkół na osiedlach Drabinianka, Wilkowyja i Staromieście Ogrody.

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20150220/RZESZOW/150219702

Jestem za wróceniem do tych inwestycji, które zostały wstrzymane, a nie snuciem nowych planów co można byłoby z tą kasą zrobićWink
Powrót do góry
Łukasz
Moderator

PostWysłany: Wto Mar 03, 2015 10:35 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według planu inwestycyjnego budowa szkoły jest przewidziana na lata 2016 - 2018, nie wiem czy dotacja do mostu coś zmieni w tym temacie i pozwoli na przyspieszenie działań. Z drugiej strony to tylko plan, który może się zmieniać i czy terminy będą dotrzymane?

Według założeń w 2016 ma być wydane na inwestycję 1 mln, w 2017 będzie to 7,6 mln, a w 2018 9,4 mln. Budowa ma być dofinansowana ze środków UE.

Można byłoby zadzwonić do UM i dopytać się o to czy istnieje już jakiś projekt szkoły i w zależności o tego podjąć jakieś dalsze kroki.

Ostatnio pytałem się Pani Dyrektor w szkole nr 13 przy Skrajnej, w jej opinii nowa szkoła jakoś szczególnie nie jes t potrzeba i w obecnej lokalizacji są szanse na pewną rozbudowę. Z drugiej strony jak widziałem tą małą salę gimnastyczną to jeśli dla pojedynczych klas na pewno jest wystarczająca, to już do organizacji jakiś imprez szkolnych średnio nadaje się. Nowy budynek to też zawsze lepszy standard, ale obecnie też nie jest źle.
Powrót do góry
yywicio

PostWysłany: Nie Mar 29, 2015 10:45 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdaniem Prezesa spółdzielni Zodiak na naszym osiedlu nie jest potrzebna żadna nowa szkoła. Ponieważ osiedle "Staromieście Ogrody" to jest osiedle seniorów. I tu jest planowany, przewidziany (obok biedronki na obecnym placu zabaw i tej wolnej przestrzeni) wybudowanie domu seniora.

O takie prezes Spółdzielni ma poglądy wobec naszego osiedla
Powrót do góry
Sylwia

PostWysłany: Wto Sie 20, 2019 6:04 am    Temat postu: Może Cię zaciekawi... Odpowiedz z cytatem

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
sqb1978

PostWysłany: Nie Mar 29, 2015 11:01 am    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Serio? gdzie i kiedy tak się wypowiedział?
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum « Staromieście Rzeszów » Strona Główna -> Staromieście Ogrody - Nasze Osiedle Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Skocz do: